28 listopada, 2023

Jak szybko uzyskać kredyt ?

Uzyskanie kredytu związane jest z koniecznością spełnienia wymagań, jakie przed klientami stawiają banki. Chodzi tutaj nie tylko o przedstawienie niezbędnych zaświadczeń jak również ustalenie zabezpieczeń kredytu, jeżeli są one przez bank wymagane.

Jak banki zabezpieczają kredyty

Banki zazwyczaj pożyczając pieniądze chcą jakiegoś zabezpieczenia tego, że klient będzie spłacał. Jednakże rodzaj zabezpieczeń uzależniony jest przede wszystkim od wysokości kwoty kredytu jak również od jego rodzaju. Obecnie przy kredytach gotówkowych, tak zwanych na dowolny cel bank wymaga podpisania weksla in blanco, który potem stanowi dla nich podstawę do dochodzenia należności na drodze sądowej. Jeżeli mowa o produktach takich jak kredyt mieszkaniowy czy kredyt na samochód, zazwyczaj zabezpieczeniem kredytu jest przedmiot, na którego zakup zostaje przeznaczona kwota. Ponadto popularne staje się także ubezpieczanie kredytów, nawet tych w niezbyt wysokich sumach. Dla banku to znacznie większa pewność tego, że kredyt będzie spłacony, niektóre ubezpieczenia bowiem pokrywają raty przez określony czas także w sytuacji, gdy klient straci pracę z niezależnych od niego powodów. Rata ubezpieczenia najczęściej doliczana jest do sumy kredytu, dzięki czemu klient nie odczuwa tego tak bardzo.

Koszty kredytu

Zaciągnięcie kredytu to kwestia zapłaty dodatkowych kosztów, nie tylko oprocentowania, ale także prowizji bankowych czy innych. Dlatego też wybierając oferty kredytów powinno się wziąć pod uwagę to, jaka będzie ich wysokość. W sytuacji, gdy kredyt zaciąga się w niezbyt dużej wysokości a ponadto klient planuje spłacić go stosunkowo wcześnie, raty raczej nie będą należały do najniższych, warto więc wybrać oferty z najniższą prowizją. Przy kredytach na przykład na mieszkanie bardzo często bez problemu można z bankiem negocjować wysokość prowizji czy podobnych opłat, co w skali okresu spłaty całego kredytu może dać spore oszczędności. Jeżeli ktoś nie wie, jak samodzielnie wynegocjować najlepszą stawkę, może skorzystać z pomocy doradców kredytowych, którzy bez problemu potrafią wybrać idealną ofertę dla każdego klienta. Na pewno korzystnie jest wybrać na początku przynajmniej kilka najbardziej dopasowanych ofert, które następnie można porównać bardziej szczegółowo i dzięki temu wybrać jak najbardziej odpowiednią.

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.