Na ile zaciągamy kredyt gotówkowy?

Posted March 19, 2020
Written by muhmad Rohad

Oferta kredytów gotówkowych jest bardzo szeroka. Jednak w większości przypadków mamy problem z wypełnieniem wniosku kredytowego. Często nie wiemy, o jaką kwotę kredytu wnioskować. Banki w większości przypadków proponują kredytobiorcom większe sumy niż w rzeczywistości klienci potrzebują. W tym momencie trzeba się dobrze zastanowić, bo większa suma kredytu oznacza wyższe raty, które w późniejszym okresie mogą okazać się trudne do spłaty. Zazwyczaj, gdy decydujemy się na zaciągnięcie kredytu gotówkowego mamy już konkretny cel, na który go przeznaczymy. Dlatego warto wnioskować tylko o taką kwotę, która rzeczywiście jest nam akurat potrzebna.

Aby móc określić w przybliżeniu wysokość miesięcznej raty kredytu gotówkowego możemy skorzystać z kalkulatorów kredytowych. Aby określić wysokość raty w kalkulatorze musimy wpisać wysokość wnioskowanej kwoty kredytu, jego oprocentowanie i okres, na który chcemy kredyt zaciągnąć. Warto wiedzieć o tym, że im bardziej wydłużymy okres spłaty kredytu tym więcej za niego zapłacimy. Dlatego tak ważne jest to, aby porównać kilka ofert kredytów gotówkowych, aby mieć pewność, że dokonaliśmy właściwego wyboru. Wiele banków w okresie przedświątecznym swoim nowym i dotychczasowym klientom oferuje, tzw., kredyty promocyjne. Posiadają one nieco niższe oprocentowanie i zerową prowizję. Jednak kredyty tego typu mają określony z góry okres spłaty np., 12 miesięcy, co może wiązać się ze znacznie wyższymi ratami niż w przypadku kredytu gotówkowego zaciągniętego bez promocji.

W dzisiejszych czasach, gdy sieć internetowa jest mocno rozwinięta bez najmniejszego problemu znajdziemy strony, na których dostępne są rankingi i porównywarki kredytów gotówkowych. To narzędzie umożliwia kredytobiorcy dopasowanie kredytu do swoich aktualnych oczekiwań i potrzeb. Jest to jednocześnie wygodne rozwiązanie, bo bez wychodzenia z domu możemy sprawdzić aktualne oferty kredytowe różnych banków i je porównać. Na takiej stronie internetowej w większości przypadków można także złożyć wniosek kredytowy. Co oczywiście jest także sporym udogodnieniem dla przyszłego kredytobiorcy.

Kredyt gotówkowy w dalszym ciągu jest najpopularniejszym produktem bankowym. Jednak, aby go otrzymać należy spełniać określone przez bank warunki. Chodzi tu oczywiście o zdolność kredytową. Jeśli będzie ona na tyle pozytywna, to bank z pewnością wyda pozytywną decyzję o przyznaniu kredytu gotówkowego, a my już następnego dnia będziemy mogli spełniać swoje cele, na które zaciągnęliśmy kredyt gotówkowy.