Analiza zalet kredytu samochodowego

Najpopularniejsze formy finansowania samochodu lub innych środków transportu to gotówka i dedykowany kredyt zaciągany w placówce banku detalicznego lub banku powiązanego z konkretną marką motoryzacyjną. Kredyt samochodowy to opłacalne zadłużenie i nie wymaga koniecznie znaczącej zdolności kredytowej. Poniżej znajdziesz analizę zalet kredytu samochodowego.

W kredycie samochodowym masz do dyspozycji wiele form spłaty. Podstawowe to raty równe, raty 50/50 bez dodatkowego oprocentowania, raty balonowe dedykowane kierowcom pragnącym, co kilka lat wymieniać auto. W racie balonowej ostatnia wpłata dochodzi do 50% kwoty pojazdu przy krótkim terminie zadłużenia.

Kredyt samochodowy to powszechna nazwa zadłużenia konsumpcyjnego przeznaczonego na zakup aut osobowych dostawczych, ciężarowych, motorówek, quadów, ciągników rolniczych, skuterów i wielu innych pojazdów. W kredycie samochodowym nie ma również różnicy, czy korzystasz z modeli nowych, czy używanych.

Do kredytów samochodowych banki dodają chętnie pakiety ubezpieczenia, usługi serwisowe, nowoczesne akcesoria, co zwiększa komfort użytkowania pojazdu. Niewiele pożyczek konsumpcyjnych posiada podobne możliwości. Wielu markom zależy, aby przyciągnąć lojalnego klienta. Stąd też ustępstwa ekonomiczne.

Samochód to główne zabezpieczenie w kredycie. Druga forma ochrony banku to przepisanie polisy. Jeżeli podejmujesz decyzję o kredytowaniu samochodu uważaj na bezpieczną jazdę, ponieważ wszystkie środki od ubezpieczyciela trafiają na konto kredytodawcy. Samochód stanowiący zabezpieczenie umowy to również możliwość ustalenia wyższych poziomów zadłużenia, nawet przy średniej zdolności kredytowej.

Najlepsze oferty kredytów samochodowych dochodzą do dziesięciu lat. W takim czasie masz szansę na duże obniżenie rat, praktycznie bez żadnego ryzyka. Standard branżowy to 3-4 lata.

Opłacalność kredytu samochodowego

Wiele rodzajów rat, preferencyjne warunki kredytowania, szybkie formalności w bankach motoryzacyjnych to najważniejsze zalety kredytu samochodowego.