Kredyt samochodowy na motocykl.

Posted June 12, 2019
Written by muhmad Rohad

Zbliża się wiosna, a wraz nią rozpoczęcie sezonu motorowego. Nie ma jednak nic przyjemniejszego niż podróż własnym, nowiutkim jednośladem. Czas najwyższy pomyśleć więc o zakupie motocykla i poszukać możliwości na jego sfinansowanie. Jedną z takich możliwości jest kredyt samochodowy. I choć nazwa może tu być myląca, bez przeszkód możemy zapytać o taki kredyt w banku, więc nie zastanawiaj się dłużej i srawdź ofertę na 17Banków.

Na co zwrócić uwagę biorąc kredyt na motor?

Przede wszystkim interesować nas powinny koszty kredytu. Kredyt samochodowy jest na pewno korzystniejszy niż kredyt gotówkowy, jednak mimo wszystko warto przeanalizować wszystkie koszty. W pierwszej kolejności powinniśmy zwrócić uwagę na Rzeczywistą Roczną Stopę Oprocentowania, czyli RRSO. Wyznacznik ten zawiera wszystkie koszty kredytu, a im niższy, tym kredyt będzie dla nas korzystniejszy. Okres kredytowania motocykla może być nawet do 10 lat. Oczywiście jeśli kupujemy motocykl używany to okres ten będzie krótszy. Na pewno uda nam się znaleźć bank, który nie będzie wymagał wkładu własnego. Szukanie korzystnej oferty warto rozpocząć od banku z którym już jesteśmy związani. Może to być bank w którym mamy otwarte konto osobiste albo inne zobowiązanie. Bank docenia lojalnych klientów i może nawet zaoferować obniżone stawki prowizji.

Zabezpieczenie kredytu.

Czy kupujemy motor, czy samochód, bank będzie wymagał takiego samego zabezpieczenia kredytu. Obowiązkowy będzie więc wykup polisy AC z cesją na bank. Dzięki temu bank będzie miał pewność, że w razie kradzieży bądź zniszczenia samochodu ubezpieczyciel wypłaci pieniądze jemu, a nie kredytobiorcy. Inną formą zabezpieczenia jest wpisanie banku do dowodu rejestracyjnego jako współwłaściciela pojazdu. Kiedy kredytobiorca nie będzie spłacał rat, wówczas bank może przejąć pojazd. Trzecią możliwością zabezpieczenia kredytu jest przewłaszczenie. W tym przypadku bank nie jest uwzględniony w dowodzie rejestracyjnym, ale wymagany jest udział własny kredytobiorcy. Do momentu spłaty zobowiązania bank przejmuje kartę pojazdu.

Warto poświęcić czas na szukanie korzystnego kredytu na zakup wymarzonego jednośladu i jeszcze przed otwarciem sezonu dopełnić wszystkich formalności. Nic tak nie cieszy jak jazda własnym motocyklem po pięknych bezdrożach.