Co nowego słychać na rynku kredytów hipotecznych?

Posted June 25, 2018
Written by muhmad Rohad

Od czasu krachu finansowego, właściciele domów byli wielokrotnie ostrzegani, że oprocentowanie kredytów hipotecznych ma wzrosnąć, ale za każdym razem jest to fałszywy alarm. Więc czy kredytobiorcy naprawdę powinni się martwić najnowszym ostrzeżeniem?

Odpowiedź brzmi "tak" - a jeśli jeszcze nie chroniłeś się przed rosnącymi podwyżkami, musisz teraz działać. Co istotne, stopy mogą wzrosnąć do listopada. Pierwsza podwyżka prawdopodobnie nie przekroczy 0,25 punktu procentowego, a stopa bazowa powróci do 0,5 procent. Ale ekonomiści myślą, że gdy zaczną się wędrówki, będą przychodzić. Oznacza to, że stopa bazowa może być bliżej 2 procent w ciągu kilku lat.

Banki prawdopodobnie zareagują, zwiększając oprocentowanie kredytów hipotecznych, aby zwiększyć swoje zyski. Nie ma teraz żadnego usprawiedliwienia dla czekania na naprawienie stopy kredytu. Postępuj zgodnie z naszym przewodnikiem, aby uzyskać najlepszą ofertę na kredyt hipoteczny!

Dlaczego banki ścigają się, aby zarejestrować klientów?

Zwykle mówienie o podwyżce stóp procentowych skłania banki do zwiększenia oprocentowania kredytów hipotecznych i obniżenia ich najlepszych ofert. Ale w ciągu ostatnich dwóch tygodni liczne banki obniżyły kredyty hipoteczne o stałym oprocentowaniu. Niektóre nawet zmniejszyły o połowę swoje opłaty. Więc co się dzieje? W przypadkowej odrobinie czasu dla kredytobiorców hipotecznych, rozmowa o podwyżce stóp procentowych zbiegła się z końcem roku finansowego dla banków. Wielu jest zagrożonych brakiem swoich celów kredytowych - więc desperacko chcą zdobyć klientów hipotecznych. Oznacza to, że muszą oferować najwyższe stawki, co doprowadziło do cięć.

Jest jednak mało prawdopodobne, że te oferty będą dostępne dłużej niż przez kilka tygodni, więc będziesz musiał szybko się zdecydować. Długoterminowa naprawa może uratować sytuację. Dwuletnie oferty są odpowiednie dla osób, które planują wkrótce się przenieść do domu, a więc nie chcą zamykać długich kontraktów. Ale eksperci ostrzegają, że jeśli stopy wzrosną zgodnie z oczekiwaniami w ciągu najbliższych dwóch lat, być może trzeba będzie zapłacić o wiele więcej za kredyt hipoteczny.

Pięcioletnie umowy nie są wcale droższe niż dwuletnie - i masz spokój, wiedząc, że miesięczne spłaty pozostaną niezmienione przez następne pół dekady.