Kredyt rewolwingowy.

Posted October 18, 2016
Written by muhmad Rohad

Jednym z kredytów bankowych jest tak zwany kredyt rewolwingowy. Dzięki niemu można wiele razy korzystać z limitu jaki został określony w umowie kredytowej. Za każdym razem kredytobiorca musi dać do tego odrębną dyspozycję. Pieniądze z kredytu rewolwingowego przeznaczane są na bieżące potrzeby wynikające z prowadzenia działalności gospodarczej. Kredyt ten charakteryzuje przede wszystkim to, że występują cykle gospodarcze, które się powtarzają w krótkim czasie. Cała masa ludzi nie ma pojęcia, że w ogóle istnieje taki kredyt bankowy. Jest on mało popularny, ale są w Polsce osoby, które z niego korzystają. Jedną z form takiego kredytu jest między innymi karta kredytowa, więcej finansowych ciekawostek znajdziesz na http://www.pienieznastrona.pl.

Kredyt rewolwingowy charakteryzuje się przede wszystkim odnawialnością. Spłacenie zobowiązania daje możliwość odnowienia limitu kredytu o kwotę jaką udało nam się wpłacić. Na przykład mamy przyznany limit na 1000 złotych i te pieniądze wypłacimy. W kolejnym miesiącu spłacimy ratę 100 złotych. Po tym fakcie i po zaksięgowaniu wpłaty przez bank znowu będziemy mogli te sto złotych wypłacić i dalej nasz kredyt będzie w wysokości początkowego tysiąca. Należy pamiętać, że każda rata ma również wliczone odsetki, które powiększają nasze zobowiązanie wobec banku.

Kredyt rewolwingowy oprócz tego, że jest on odnawialny charakteryzuje go również czas w jakim ten kredyt obowiązuje. Są to kredyty krótkoterminowe i przeważnie mamy na spłacenie kredytu dwanaście miesięcy. Są również oferty, kiedy taki kredyt spłaca się przez okres trzech lat, ale rzadko ma miejsce taka sytuacja. Oprocentowanie takiego kredytu jest znacznie niższe niż w przypadku innych kredytów bankowych. Kredyt rewolwingowy przeznaczony jest dla tych klientów, którzy cały czas mają systematyczny wpływ pieniędzy na swoje konto. Bardzo ważne jest również, aby ich przeszłość kredytowa nie była zła i aby nie figurowali oni w BIK, gdzie rejestruje się wszystkich niewypłacalnych kredytobiorców. Z takiej formy kredytu korzysta wielu przedsiębiorców. Mogą oni dzięki temu uzyskać dodatkowe pieniądze. Chcąc, aby bank przydzielił nam taki kredyt trzeba udowodnić, że na nasze konto regularnie wpływają środki pieniężne. Musimy również przedstawić ważne pozwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej i przedstawić bilans naszej firmy za ostatni okres. Bank musi mieć pewność, że nasza firma jest rentowna. Pozostała procedura przyznawania kredytu rewolwingowego wygląda tak samo jak w przypadku innych kredytów bankowych. Jak widać jest to bardzo forma kredytowania, z której wiele osób korzysta, ale nie wie fachowo jak tego typu kredyt się nazywa.